Mnohé gazdinky to dôverne poznajú: variť každý deň pre celú rodinu dá poriadne zabrať, a to nielen čo sa času týka, ale treba si poradiť aj s výberom vhodných jedál, aby bola strava zdravá a vyvážená. Každý z členov domácnosti má však svoje vlastné chute, a tak vyhovieť všetkým nie je jednoduché.

zdravé raňajky, chlieb

Mnoho mladých ľudí odmieta tradičnú stravu našich rodičov, začínajú totiž skúšať rôzne špeciality a hlavne sa viac orientujú na bio kvalitu potravín. Na jednej strane je to fajn, lebo sa vyhýbajú ťažkým, mastným a vyprážaným jedlám, ale na druhej strane si jedálniček vyžaduje prepracované menu, v ktorom by mali byť zastúpené všetky potrebné živiny. Mnohokrát sa totiž stáva, že bio obchod je zameraný jednostranne, a to nie je pre organizmus dobré. Napríklad v snahe vyhnúť sa tukom ich vylúčia úplne, čo tiež nie je správne, aj tie majú totiž v tele človeka svoju úlohu.

Dnes nie je problém nájsť obchody, ktoré sú zamerané na biopotraviny, sídlia už v každom väčšom meste na Slovensku. Aj Košice majú svoj bio obchod, v ktorom si zákazníci môžu nakúpiť všetko, na čo majú chuť. Ak chcú uspokojiť svoje chuťové poháriky a dopriať si pochúťky, či zdravé maškrty, tam si určite vyberú. Ponúkajú totiž široký sortiment potravín s pestrou ponukou zdravých jedál, chutné delikatesy aj pre tých najnáročnejších zákazníkov, pochúťky z rôznych kútov sveta ako sú napríklad rôzne koreniny či prísady do jedál a podobne, všetko v bio kvalite.

bioobchod

Zákazníci, ktorí sa rozhodli prejsť na zdravú stravu, si v bio obchode prídu na svoje, nájdu tam totiž široký sortiment potravín, všakovaké delikatesy, zastúpenie tam majú aj domáce výrobky, kúpite u nich aj doplnky výživy či drogériu a kozmetiku, takisto v bio kvalite. A navyše ponúkajú službu prípravy darčekových košov, do ktorých si tovar môžete vybrať sami, pracovník obchodu ich naaranžuje a zabalí tak, aby ste vy aj obdarovaný boli spokojní. Kôš plný zdravých dobrôt istotne poteší každého, kto dbá na zdravú stravu a chutné maškrty.

4/5 - (2 votes)