Prekvapenie v podobe dvoch čiarok

Jedného dňa môže nastať práve tá chvíľa, ktorá v živote ženy znamená veľa. Stačí pár sekúnd či minút a všetko sa razom zmení. Sú ženy, ktoré túto novinku vo svojom živote príjmu s veľkým nadšením, pretože sa na to pripravovali, iné zase na takú chvíľu čakali roky, no sú medzi nami aj také, ktoré nič také vôbec neplánovali. A to buď kvôli tomu, že sú veľmi mladé, študujú, svoj život si pôvodne predstavovali úplne inak alebo sa to jednoducho stalo s nevhodným partnerom.tehotná žena pri strome.jpg
Možno už tušíte, o čo presne ide, ale radi by sme to pomenovali tým správnym názvom – hovoríme o neplánovanom tehotenstve. Dalo by sa povedať, že s niektorými vecami naozaj nepočítame, no jednoducho sa stanú. Hoci sme mali možnosť vyhnúť sa následkom, neurobili sme tak a práve kvôli tomuto sa tejto veci musíme postaviť čelom a neutekať pred ňou. Mali by sme ju prijať a naučiť sa s ňou žiť.
Viem si však predstaviť, že existujú ženy, ale aj páry, ktoré si ešte nechceli zakladať rodinu. Nenachádzajú sa ešte vo fáze vzťahu, kedy by to bolo vhodné alebo nad tým jednoducho absolútne nerozmýšľajú. Avšak, je dôležité povedať, že ak už sa niečo také prihodilo, každý by si z toho mal zobrať ponaučenie a aj nedospelí ľudia by mali dospieť a prijať to, čo im osud priniesol. Život nie je jednoduchý a aj takéto, možno na začiatku nemilé prekvapenie, môže zrazu nabrať iné rozmery. Z nechceného tehotenstva sa stane obrovská túžba mať veľkú rodinu a sen mať veľa detí.tehotenský test.jpg
Myslím si, že každá žena by mala veľmi tuho popremýšľať nad tým, čo bude ďalej, ak sa už takáto vec stala. Dve farebné čiarky, ktoré sa zjavia na tehotenskom teste predsa ešte neznamenajú koniec sveta, práve naopak. Prinášajú novú nádej, nový život a mali by byť radosťou.
Ak sa aj vy nachádzate v podobnej situácií, nevešajte hlavu. Všetko sa predsa dá vyriešiť. Premýšľajte tak, aby ste svoje rozhodnutie v budúcnosti neoľutovali a dajte šancu tomu malému stvoreniu. Veď deti sú predsa naša budúcnosť a bez nich by život nemal význam.