Zimné obdobie je pochmúrne, sychravé, všade na nás útočia samé vírusy a my sa cítime vyčerpaní, bez energie. Zima je náročná nielen na psychiku, ale samozrejme aj na náš organizmus. Ak sme popri tom ešte aj vyťažení povinnosťami, náš imunitný systém nefunguje úplne tak, ako by mal. Doprajte si teda v tomto období zaslúžený relax v podobe wellness. Nemusíte pritom navštíviť preplnené sauny, či wellness centrá. Stačí vám urobiť si menšiu oázu pokoja u vás doma. Naplniť si vaňu, vypnúť telefón a všetky starosti dňa nechať mimo váš osobný priestor. Urobte si kúpeľ tak, ako vy máte radi. Vonné sviečky, veľa peny do kúpeľa, či dobrá kniha. Čokoľvek, čo vám dokáže navodiť relaxáciu tela a mysle. A my pre vás okrem toho máme aj tip, ktorý vám pomôže aj zo zdravotného hľadiska. Hovoríme o himalájskej soľnej kúpeli. Soľ do kúpeľa už určite poznáte a aj ju doma používate. Skúšali ste však použiť himalájsku soľ?

Sol

Soľ ako taká je výborný detoxikačný prostriedok, ktorý vašu pokožku aj telo zbaví nečistôt a toxínov. Imunita tak dostane kvalitné povzbudenie. Ak trpíte ochoreniami kože, pohybového aparátu, gynekologickými problémami či svalovou únavou, himalájska soľná kúpeľ je na to ako stvorená. Asi ste už počuli o účinkoch morskej vody alebo Mŕtveho mora na zdravie. Táto soľná kúpeľ pôsobí rovnako. Himalájska soľ totiž obsahuje niekoľko desiatok minerálov. Tie sa počas kúpeľa do tela vstrebávajú cez pokožku. Po kúpeli sa budete cítiť nielen zrelaxovaní, ale pozitívny účinok pocítia aj vaše svaly, kĺby a pokožka.

Vana

A ako si správne himalájsku soľnú kúpeľ pripraviť? Na 100 litrov vody je potrebné nasypať aspoň 1kg soli. Ak chcete dosiahnuť väčšiu detoxikáciu, použite soli viac. Nepridávajte žiadne iné produkty do kúpeľa. Vo vani môžete pobudnúť tak 20-30 minút. Po kúpeli sa následne len osušte, nesprchujte sa. Vaša pokožka ostane vláčnejšia. Znie to dobre? Urobte si dnes aj vy wellness večer s himalájskou soľnou kúpeľou Goraslovakia.