Trápi vás nedostatočná erekcia?

Problémy s erekciou. Kto by to nepoznal. Tieto problémy sa nazývajú aj erektilná dysfunkcia alebo takzvaná impotencia. Je to najčastejší mužský sexuálny problém dnešnej doby. Postihuje všetky skupiny mužov, avšak väčšia pravdepodobnosť je u starších mužov a tých, ktorí trpia ochoreniami kardiovaskulárneho systému. Tieto problémy trápia skoro každého druhého muža vo veku nad štyridsať rokov, čiže mužov v strednom veku.

Erektilná dysfunkcia znamená neschopnosť dosiahnuť a udržať stoporenie penisu. Následkom býva aj impotencia, čiže neschopnosť prirodzeného biologického počatia svojho potomstva.

masaz penisu

 

Pojmy spolu súvisia, avšak neznamenajú to isté.  Erekcia je úplné stoporenie penisu. Porucha erekcie je stav, kedy nie je stoporenie penisu optimálne a môže prísť k oneskoreniu nástupu, nedostatočnému stoporeniu alebo krátkemu trvaniu stoporenia. Erektilná dysfunkcia je taký stav, kedy stoporenie nie je dostatočné pre pohlavný styk. Ak sa vyskytne tento problém len ojedinele, môže ísť o krátkodobú reakciu, napríklad na chorobu, stres, či vyčerpanie. Občas sa to stane každému mužovi. Problém nastáva však pri permanentnom stave. Sexuálna stimulácia spúšťa vyslanie nervového impulzu, ktorý putuje z receptorov zabezpečujúcich vnímanie tejto stimulácie do mozgu, kde sa signál v príslušnom mieste spracuje. Mozog vysiela ďalší nervový signál do pohlavnej sústavy, kde prichádza k rozšíreniu ciev a zvýši sa objem cirkulujúcej krvi do penisu. Pohlavný úd sa naplní krvou, pričom vďaka správnej funkcii toporivých teliesok príde k vzniku erekcii a k jej udržaniu po dobu sexuálnej stimulácia alebo jej vnímania. Celý proces je závislý od správneho fungovania tak nervovej sústavy, ako aj cievnej sústavy.

penis masaz

 

 

Svoj vplyv na vznik a kvalitu stoporenia má aj psychický stav. Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú erektilnú dysfunkciu. Symptómami erektilnej dysfunkcie môžu byť problémy so začiatkom erekcie, dlhší nástup erekcie, nemožnosť trvalo dosiahnuť stopercentné stoporenie alebo slabá erekcia. Za problémami erektilnej dysfunkcie môže byť nedostatočná priechodnosť ciev, čiže s nedostatočnou cirkuláciou krvi v nich. Psychologické faktory sú napríklad nervozita, stres, či depresia alebo nízke libido, či neschopnosť vyvrcholenia.

Ak pociťujete na svojom tele zmeny, vyhľadajte lekára a ten vám presne povie, čo potrebujete. Nevrhajte sa hneď po všelijakých liekoch, môžu vám váš stav len zhoršiť.