Camino de Santiago
Cesta sv. Jakuba je veľmi známou duchovnou udalosťou v Starom svete. Každý rok sa tisíce pútnikov hrnú do malého španielskeho mesta Santiago de Compostela zo všetkých častí Európy, aby sa dotkli pamiatok sv. Jakuba. Dnes, v tomto maratóne, okrem skutočne veriacich ľudí, existuje masa obyčajných ľudí, ktorí chcú chodiť po historickej ceste a otestovať svoju silu. V Santiagu de Compostela je veľa ciest, jedna z najobľúbenejších Camino de Frances má dĺžku asi tisíc kilometrov. Na bicykli, táto cesta bude pravdepodobne trvať týždeň. Podľa môjho názoru je cesta sv. Jakuba veľmi osobnou cestou s veľkým duchovným významom. Veľmi zaujímavý film o ceste sv. Jakuba sa nazýva Cesta. Hlavnú úlohu hral Martin Shin a režisérom bol jeho syn Emilio Estevez. Vrelo odporúčame.

hory

Normandia a Bretónsko
Jedným z najzaujímavejších miest v Normandii (hoci Bretons verí, že toto miesto sa nachádza v Bretónsku) je ostrov-pevnosť Mont Saint Michel. V stredoveku tu bol postavený kostol, potom opevnený kláštor. Teraz je ostrov spojený s pevninou priehradou, cez ktorú sa môžete presunúť do kláštora. A najpozoruhodnejším rysom Normandie a Bretónska je provincia. Priateľskí ľudia, premenlivé počasie, búrky a nekonečné polia. Ideálne miesto pre sofistikovaného cyklistu.

Languedoc a Canal de Midi
Vzrušujúce miesto pre každého milovníka histórie, známeho ako konečný ústup katarov. V 13. storočí predstavili križiaci konečné riešenie otázky Katar vo Francúzsku: v dôsledku takmer celoročného obliehania hradu boli zabití takmer všetci jeho obhajcovia. Po zajatí Montseguru bolo spálených asi 200 obzvlášť fanatických Katarov, zvyšok bol vyhodený z pevnosti. Táto pevnosť, ktorú tam teraz vidíme, je v podstate štruktúrou zrekonštruovanou novými orgánmi a nemá žiadnu súvislosť s minulosťou Kataru. Južný kanál (Canal du Midi). Najdôležitejšie v posledných storočiach vodnej cesty spájajúcej Toulouse a mesto Set na pobreží Stredozemného mora, vytvorené ľudskými rukami v sedemnástom storočí. Nákladná doprava pozdĺž kanála prestala byť nákladovo efektívna, takže Canal du Midi využívajú hlavne ľudia na dovolenke. Cyklotrasy, ktoré sa tiahnu stovky kilometrov, lákajú cyklistov, ktorí chcú stráviť týždeň na pokojnom mieste. Ticho, tieň stromov rastúcich pozdĺž kanála a cvrlikanie vtákov, čo by mohlo byť pre cyklistu lepšie.

cyklistika

Škótsky západ a Hebridy
Miesta pre tých, ktorí majú radi primitívnu prírodu, skaly, jazerá stratené medzi neprístupnými horami.