Pamätáte sa na to, keď spraviť fotky znamenalo ísť do štúdia a nechať ich vyvolať z filmu? A nie ako teraz, kedy to znamená spraviť snímku a nechať si ju uloženú v smartphone? Samozrejme táto modernejšia technika fotenia je praktickejšia, hoci vytlačená fotka je predsa len originál a digitálny súbor v mobile stále len akousi alternatívou.

Veď si zoberte snímky z tých najkrajších miest, kde ste tento rok boli a fakt, že by tieto zostali zapadnuté medzi množstvom ostatných digitálnych súborov. Alebo potom ten rozdiel, ak by sa z týchto snímok stali skutočné fotografie, ktorých sa budete môcť fyzicky dotknúť a dať si ich do fyzického fotoalbumu medzi vaše TOP spomienky. Tiež môže ísť o zachytené snímky s vašimi najbližšími, pričom tieto môžete po vytlačení konkrétnym osobám darovať.

Dovolenka pri mori

Digitálny súbor sa dá nedopatrením zo zariadení stratiť, vymazať, zapadne medzi ostatnými súbormi a len málokedy si ho v skutočnosti prezriete (ak sa vám ho bude chcieť v tom digitálnom mori hľadať). Vyvolaná fotografia je klasika a budete ju mať stále po ruke. Pretože v dnešnej dobe sa fotografie nevyvolávajú len z filmu, ale aj z digitálnych obrázkov, ktoré môžete do fotoštúdia ľahko poslať cez internet. O to sa v dnešnej dobe postará tlač fotografií online.

Prečo sa teda oplatí tlač fotiek aj v dnešnej digitálnej dobe?

Dôvodom nie sú len nejaké obyčajné pocity nostalgie. Tieto služby takisto nie sú zastarané či „retro“. Sú aktuálne využívané a prispôsobené modernej technológii s hľadiskom na prínosné a funkčné využitie.

Fotky na stene

Zabezpečíte si, že vaše najlepšie snímky zostanú zvečnené. Čo vám zároveň dáva motiváciu prehľadať vašu digitálnu fotogalériu a povyberať z nej tie skutočne vydarené a najcennejšie fotky.

Povyberať môžete aj sériu obrázkov z konkrétnych udalostí a miest a z týchto si vyrobíte fotoalbum, v ktorom následne budete listovať s vašou rodinou alebo priateľmi.

Z obrázkov sa dá vyrobiť aj vkusný fotoobraz na stenu alebo kvalitná veľkoformátová fotografia.