Možno ste sa s týmto názvom nestretli, možno áno. Pokiaľ nie, v krátkosti Vám uvediem, čo sa týmto názvom označuje.

hacker

Ide o grafickú úpravu pomocou umelej inteligencie, ktorá slúži predovšetkým na šírenie „fake“ videí s pikantným obsahom. Tvorcovia takýchto príspevkov pridávajú na rôzne stránky videá ale aj obrázky s obsahom na tému XXX. Na tom už nie je nič neobvyklého, avšak čo je z ich strany drzosťou, pôvodné videá či obrázky upravujú spôsobom, kedy vymenia tvár hlavnej aktérky za tvár známej celebrity. Tým pádom samozrejme vzniká ublíženie na cti celebritám, ktoré sa tak ocitnú v takomto pikantnom príspevku v hlavnej úlohe bez toho, aby o tom tušili.

Pokiaľ na tento obsah natrafia, alebo sa o ňom dozvedia z médií či od známych, musí to byť pre nich určite neželaná a nepríjemná situácia, ktorú majú možno veľakrát problém vysvetliť. Dnešné grafické programy a umelá intelegincia sú silnou zbraňou, ktorá dokáže zázraky. Ako sa tak majú celebrity, ktorých sa takéto „fake“ videá týkajú voči tomu ubrániť? Ako to majú zakaždým argumentovať? Pritom vravíme o novej internetovej mánii, no aj napriek tomu je už známe, že sa jedná čisto len o úpravu materiálu, dané celebrity v takýchto filmoch nehrajú.

Takýto obsah sa už automaticky radí do kategórie Deep Fakes, čím autori príspevkov sami naznačujú, že ide o grafickú úpravu. No aj napriek tomu to musí byť pre známych ľudí, ktorí sú v takýchto príspevkoch použití nepríjemné a ponižujúce. A zvážme takisto fakt, že majú svoju rodinu a deti alebo súkromný vzťah.

vir

Takýto obsah sa stáva čoraz viac rozšíreným, no a práve preto sa začínajú podnikať prvé kroky, ktoré majú takýto obsah blokovať, vlastne rôzne známe mediálne stránky dávajú týmto príspevkom prísny zákaz, snažia sa zabrániť jeho publikácii. Prísne opatrenia už začali podnikať známe stránky ako Twitter, Discord, ale aj Pornhub.