Zásadným rozdielom prečo je po skončení školy priemerný trojkár alebo dokonca štvorkár úspešnejší ako jednotkár je v to čo má už sa sebou. Dokonca nie je dôležité či sa teraz bavíme o strednej alebo vysokej škole. Hlavným dôvodom je že trojkári, štvorkári sú zvyknutý na neúspech. To je aj dôvod prečo je viac úspešný priemerne vzdelaný človek ako takzvaný šprt. Róbert T. Kiyosaki to priam ukážkovo vysvetlil vo svojej knihe Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov a dvojkári pre štát. V knihe rozdelil ľudí do štyroch skupín.

podnikatel.jpg

Prví sú Zamestnanci

V tejto skupine sa nachádzajú prevažne ľudia ktorý sú spokojný s tým kto im čo dá. Väčšinou majú stabilnú prácu a milujúca rodina je pre nich všetko prečo žijú. Nie je na tom nič zlé. Peniaze, dom či auto by nikdy nemali byť na prvom mieste. No na druhej strane slepá dôvera že mať prácu stačí je minimálne nezodpovedná. A preto sú takýto zamestnanci často krát doslova zneužívaný, a to navyše dobrovoľne.

Súkromný Podnikatelia

Síce sa to môže na prvý pohľad zdať ako skvelý nápad. Veď čo je lepšie ako pracovať sám na seba. Chodiť do práce kedy sa vám zachce, ísť na dovolenku kedy sa vám zachce. Ale vo väčšine prípadov sa tu jedná o lekárov, právnikov stavbárov a ďalšie profesie. Kde musia títo takzvaný podnikatelia pracovať od rána do večera a o dovolenke si nechať iba snívať. Pričom je nemysliteľné aby sa im niečo prihodilo, inač ostanú bez prímu.

investice.png

Kto je viac akoMajiteľ

Podnikať a pracovať od rána do večera a pritom nevedieť či aj zajtra bude za čo zaplatiť za prenájom priestorov, nie je práve to o čom by každý sníval. Vybudovať svoj biznis a zabezpečiť si tak pasívny príjem. Je sen každého podnikateľa. Neznamená to síce že sa už nebudete musieť o nič starať. No tiež nebudete musieť vstávať každé ráno o piatej aby ste čo to zarobili. Skrátka, už budete mať svoj tím ľudí ktorý budú pracovať na vás. Keď bude potrebné tak ich usmerníte alebo im poradíte ale tam vaše starosti končia.

A čo tak sa radšej stať Investorom

V najideálnejšom prípade by sa z vás stal investor. Väčšina vášho majetku by bola logicky teda založená na investovaní do rôznych fondov, bánk a firiem. Váš príjem by teda nezávisel od toho či a ako sa danej firme darí. Je síce pravda že na takéto investovanie už potrebujete získať potrebné skúsenosti a ešte skúsenejší tím ľudí ktorý vám budú pomáhať hromadiť váš majetok ale na druhej strane vás nejaká kríza nepoloží. A aj keby áno, s vašimi schopnosťami nebude problém a vrátiť späť.