V lete, kedy prichádza sezóna plaviek, dovoleniek, opaľovania a dní plných slnka, chce mať každá z nás ukážkové nohy. Odhaľujeme ich každý deň, či už nosením sukní, letných šiat alebo jednoduchých šortiek. Častokrát však túto starostlivosť priveľmi zanedbávame.
Ako docieliť krásnu, hebkú a lesklú pokožku na nohách ?

nohy.jpg

  1. Peeling

Peeling je pre pokožku celého tela naozaj potrebný a výživný, preto by jeho používanie malo byť pravidelné. Samozrejme, nie až príliš. Stačí dvakrát do týždňa. Počas letných dní je požívanie peelingu naozaj skvelé v prípade, že potrebuje odstrániť zvyšky opaľovacieho krému. Takisto zbaví vaše nohy odumretej koži, vďaka čomu ju vyhladí a tiež aj pomáha proti zarastaniu chĺpkov, takže je skvelé používať ho pred holením.

  1. Hydratácia

Síce väčšina žien začne vzbudzovať pozornosť hydratácii ich pokožke v lete, niektoré z nás to zanedbávajú po celý rok. Hydratácia je pre kožu však naozaj veľmi dôležitá. Vyživí ju, obohatí o rôzne minerály a dodá vašim nohám taký dojem, že budú vyzerať omnoho mladšie. Dôležitý je však výber vhodného telového mlieka alebo krému. Takisto ide aj o ochranu pre slnečným žiarením.

  1. Pedikúra

Nikomu sa určite nepáčia dlhé neostrihané a zožltnuté nechty. Treba sa o svoje nechty naozaj starať, aby sme mohli počas leta nosiť letné sandále alebo aj lodičky s otvorenou špičkou. Pekný lak im dodá len šmrnc. Takisto je však potrebné dávať pozor na kožu na pätách. Tej by sme mali pozornosť venovať dvojnásobne a hydratovať ju, aby nestvrdla a nešúpala sa.

oholené nohy.jpg

  1. Správne holenie

Veľmi veľkú chybu, ktorú robí skoro každá zo žien je, že holia svoje nohy proti smeru rastu chĺpkov. Podľa správnosti by sa malo holiť v smere, a hlavne vtedy, keď sú chĺpky zmäkčené, teda hlavne po horúcej sprche alebo kúpeli. Je už len na vás, či použijete žiletku, alebo si nohy vydepilujete. Vždy to však robte tak, aby ste si nepodráždili vašu pokožku.