Možno ste doteraz ich vlastnosti ešte nevyužili a pripravili ste sa tak o celkom praktické produkty, akými sú meniče napätia. Ako sa dajú presnejšie využiť a v čom spočíva ich význam?

Indícia k správnej odpovedi sa skrýva v samotnom pomenovaní, čiže meniče, inak známe aj ako invertory alebo striedače. Tie dokážu z 12 V alebo 24 V akumulátora vyrobiť striedavý 230 V prúd. To znamená, že vytvoria klasický elektrický prúd, http://new.abb.com/sk/home/hvdc/vojna-prudov ktorý bežne využívame u nás doma. Teda ak máte napríklad po ruke auto a žiadnu normálnu elektrickú zásuvku, vďaka invertorom získate striedavý prúd, na základe čoho môžete využívať v podstate všetky známe a bežné elektrospotrebiče. A toto je v skratke dôvod, prečo mnohí z nás ocenia funkčné a praktické stránky, ktoré so sebou prináša menic napatia 12v 220v Menicnapatia.sk.

počúvanie hudby

  • Typy meničov sú univerzálne a prispôsobené k najrôznejším situáciám. Poskytujú širší výber produktov na základe špecifických parametrov.
  • Známe sú takisto typy, ktorých funkcia je postavená na opačnom princípe. Zo striedavého napätia dokážu spraviť jednosmerné.
  • Striedavé meniče sa nesmú zapájať paralelne si inými zdrojmi striedavého 230 V napätia!

mobil, notebook, fotoaparát

Nemusíme čítať technologické články o tom, aby sme vedeli, že v dnešnej dobe sme odkázaní na stále väčšie množstvo rôznych elektrospotrebičov. Mnohé z nich sú prenosné a sme zvyknutí na ich pravidelnú dostupnosť. Lenže až do chvíle, kým sa nevybijú. V takýchto prípadoch opäť využijeme vlastnosti striedačov, a to najmä tých moderných, ktoré disponujú USB portom.

  • Do tohto portu môžeme napojiť zariadenie s USB vstupom, čiže napr. prehrávače, ale aj mobily či do tablety a nabíjať ich vlastne podobným spôsobom, ako keď sú zapojené napríklad v PC.

To je však iba jeden z príkladov oceniteľných funkcií. Pomocou meniča vieme napojiť napríklad aj varič, rýchlovarnú kanvicu, mikrovlnnú rúru, notebook, televízor, hudobné a DVD prehrávače,… a skrátka mnohé iné veci, ktoré bežne používame.