Vypočujte si jeden rozhovor medzi dvoma dnešnými ľuďmi a zistíte, že vlastne sa len sťažujeme. Máme málo času, veľa práce, málo peňazí a sme unavení, riešime problematické vzťahy a podobne. Určite to poznáte, či už od iných alebo ako vaše vlastné vyjadrenia.

psycho

Pomocou môže byť inšpirácia
Výrok, že „každý si je strojcom svojho šťastia“ nie je až tak celkom pravdivý, pretože človek žije v nejakej spoločnosti, okolie naňho vplýva domorodec a formuje ho, na niektoré okolnosti ani nemá dosah, a tak nie je celkom pravda, že za všetko si môže sám. Skôr sa prikláňam k názoru, že ak si pravdivý stav čo najskôr uvedomíme a začneme so zmenou sami a hneď, aj to povestné šťastie sa k nám pridá. Ale v prvom rade musíme začať od seba a byť presvedčení o tom, že to chceme, že nás to napĺňa pocitom šťastia a zároveň posilňuje. Nie sme dokonalí a nedokážeme domyslieť všetky dôsledky svojho konania a popritom sa rozhodovať múdro. S tým by nám mohla pomôcť inšpirácia ľuďmi, ktorí ponúkajú návod na to, ako sa k šťastiu dopracovať.

rovnováha

Služba s rozumným programom
Samozrejme, že nemáme namysli nejakých kvázi psychológov, ktorí na vás vychrlia naučené frázy a tvária sa pritom znalecky, zoberú peniaze, ale očakávaný efekt sa nedostaví. Hovoríme o poradcoch na profesionálnej úrovni, o snahe inšpirovať vás k činom, ktoré považujete za prospešné a obohacujúce váš doterajší život. Hovoríme o službe, ktorú nájdete na festivale Na sto percent.
Ponúkajú nenútené a odľahčené vysvetlenie a ozrejmenie niektorých vašich nedostatkov, aby váš finančný, sociálny či pracovný život nabral správny smer, preriešia s vami akýkoľvek bežný spor či nedorozumenie, rozoberú akúkoľvek tému. Osobne s týmto festivalom nemáme skúsenosti, no ich program sa zdá byť celkom rozumný. Je určený práve pre vás, ak si myslíte, že tie vaše problémy sú najväčšie na svete, aj keď to tak určite nie je vzhľadom k tomu, že žijú ľudia, ktorých trápia existenčné problémy a tým našim by sa isto vysmiali.