Nemusíte si kupovať najdrahšie oblečenie od svetových módnych dizajnérov a ani kozmetiku za desiatky eur. Niekedy stačia aj kúsky zo sekáča, alebo šminky z obyčajnej drogérie. Dôležité je, aby ste mali vkus a vedeli všetko pekne zladiť. Pomôcť vám môže aj výber správnej farby, ktorá sa hodí k vašej pokožke a vlasom. Ak neviete aký typ ste, poradíme vám.

šaty

Podľa typológie farieb patríte k jesennému, jarnému, letnému, alebo zimnému obdobiu. Na základe toho by ste si mali vyberať aj farby, do ktorých sa budete obliekať a líčiť sa nimi. Ak sa budete riadiť takýmto návodom, sami uvidíte, že v určitých farbách priam žiarite a iné vám nepristanú. Každý človek sa dá podľa farby vlasov, očí a pleti zaradiť do niektorej z kategórií. V prvom rade musíte zistiť, či ste studený, alebo teplý typ. Studené typy majú pokožku, ktorá je jemná a rýchlo sčervená na slnku. Vaše oči sú modré, zelené, alebo šedé a vlasy čierne, hnedé, či tmavá blond. Vyše top farby sú čierna a biela.

Teplé typy by sa mali obliekať do tónov farieb hnedej a béžovej. Máte hnedé oči, ryšavé, alebo svetlo hnedé vlasy.
V prípade, že ste jarný typ, máte vlasy blond, alebo s odtieňmi do ľahkej červenej, vaša pleť je bledá a oči modré, orieškové, alebo zelené. Líčte sa do odtieňov ružovej, šedej, zelenej. Pri výbere dekoratívnej kozmetiky nezabúdajte aj na farbu laku. Do svojho šatníka zaraďte oblečenie v žltých farbách a všetkých svetlých odtieňoch ako je béžová, zlatá, či fialková.
Platinové blondínky a ženy s popolavo hnedými vlasmi patria k letnému typu. Pleť máte v chladnejších tónoch a oči šedé, modré, či orieškové. Mejkap laďte do strieborna, zelena, siva a fialova. Oblečenie si kupujte v modrej, šedej, zelenej, alebo červenej farbe.

make up

Jesenný typmá pleť béžovú, oči hnedé, alebo zelené a vlasy ryšavé, či so zlatými odleskami. Takéto dámy by si mali vyberať kozmetiku vo farbách zeme. V obchodoch siahajte po oblečení v hnedej, olivovej, alebo hrdzavej farbe.
Ak máte vlasy čierne, alebo tmavohnedé patríte k zimnému typu. Vaše oči sú šedé, alebo hnedé a pleť olivová. Líčte sa do béžovej, modrej, alebo čiernej farby. Pristane vám aj červená a biela. V obliekaní uprednostňujte bielu, čiernu, červenú a zelenú farbu.