V čom je rozdiel? Čím sa odlišuje od normálnych klasických masáží? Jednoducho by sa na túto otázku dalo odpovedať tak, že pri tantrickej masáži dochádza aj k dotykom v oblasti intímnych partií. Cieľom takejto masáže je v podstate vzrušiť telo. Súčasťou týchto masáží môže byť taktiež aj tantrický sex, ktorého základom je plynutie ženskej a mužskej sexuálnej energie. Na to, aby ste takýto sex mohli úplne prežiť a vychutnať si ho tak, aby bol nezabudnuteľný, je dôležité venovať a poznať samého seba. Ale späť k tantrickej masáži.

Prvým krokom obvykle býva „namaste“ rituál, ktorý slúži na energetické napojenie s vaším profesionálnym masérom alebo masérkou. Dochádza tu k zladeniu vášho dýchania, taktiež si uctíte svoje vlastné telo a sprístupníte si tým viac prijímanie dotykov vašej masérky/maséra.

tantra

Ďalej dochádza k masáži hlavy, po ktorej sa následne otočíte a ľahnete si na brucho. Nasleduje masírovanie chrbta, až sa prechádza ďalej k masáži rúk, dlaní a nôh, chodidiel. Masáž týchto častí vás dôkladne uvoľní, a to aj vďaka mnohým erotogénnym zónam, ktoré sa v týchto oblastiach nachádzajú. Potom budete požiadaní aby ste zmenili aktuálnu polohu tela, aby mohla byť masírovaná aj predná časť. Záverom bývajú intímne partie. Avšak v prípade, že by vám to malo byť nepríjemné, alebo by ste si tento úkon nepriali, môžete požiadať masérku/maséra aby tento úkon vynechal. Úplným ukončením je zrelaxovanie a komplexné uvoľnenie v ležiacej polohe.

V tantre Bratislavatantra sú využívané rôzne zaujímavé masážne techniky s dotykmi, ktoré dokážu prehĺbiť váž vzťah k sebe samému, k sexualite a pomôcť vám objavovať spoju vlastnú intimitu.

tantrická masáž

Je však dôležité neobmieňať si pojem tantrická masáž s poskytovaním sexuálnych služieb. Ide o dve úplne odlišné veci, ktoré sú naozaj veľmi rozdielne, aj keď sa to tak nemusí zdať. V sexuálnych službách ide o povrchné uspokojenie len akejsi fyzickej potreby, avšak tantrická masáž dokáže naozaj veľmi veľa ľuďom pomôcť a to v mnohých oblastiach.