Posuvný princíp dverí a navyše z celoskleneného materiálu sa v dnešnej dobe začína tešiť rastúcej popularite a vyskytuje sa čoraz častejšie aj v našich interiéroch. Nie je totiž iba vizuálnym doplnkom, ale takisto veľmi praktickým a funkčným, ktorý do vašich priestorov dodá viac svetla, vzdušnosť, no a samozrejme viac voľného priestoru a komfortnejší pohyb po miestnosti. Ale áno, sklenené dvere posuvné sú takisto veľmi elegantným a trendovým doplnkom a interiéru dodajú dokonalú inováciu.
moře v místnosti
Vlastnosti celosklenených dverí všeobecne
K ich najsilnešej stránke sa okrem estetiky radí ich typická vlastnosť, a to že interiérom prepúšťajú svetlo a šíria ho ďalej, čím sa zapríčinia o prirodzené osvetlenie miestností, a to i na miestach, kde napríklad chýbajú okná. Takisto sa vraví o optickom zväčšovaní dvoch oddelených priestorov. Ich základnou funkciou je tak samozrejme aj oddelenie priestorov, no v tomto prípade priestor nebude trpieť nedostatkom svetla či až stiesnene pôsobiacou vzájomnou izoláciou. Z pohľadu optického efektu a priepustnosti svetla je sklo z pomedzi všetkých materiálov jasným víťazom.
Celkový efekt na interiér
Zo spomenutého je tak už zrejmé, že takéto prevedenie dverí sa stane dominantou interiéru, respektíve bude jeho silnou stránkou, ktorá sa navyše výrazným spôsobom postará o jeho modernosť. Skutočne, niekedy stačí zvoliť iba jeden alebo pár správnych doplnkov a atmosféra miestnosti je zrazu rozdielna.
posuvné dveře ze skla
Funkčné vlastnosti
Ako som už spomenul, vďaka priespustnosti svetla ich tak môžete využiť aj ako alternatívu okien, respektíve dať ich na miesto, kde okná nie sú a je tu absencia potrebného svetla. Posuvný variant navyše výrazne šetrí priestorom a takisto vravíme o nerušenom oddelení priestoru typickom pre moderné interiéry. Za nevýhodu by možno niekto považoval nedostatočné súkromie, ale tento problém je v prípade celosklenených dverí možné odstrániť voľbou farebného skla alebo grafickej potlače.