Ležérny štýl si získal svoju popularitu medzi dámami každého veku. Určite sa dá povedať, že v skutočnosti naozaj sluší mladým slečnám i zrelým ženám.

Definícia ležérneho štýlu

Tento spôsob obliekania nájdete v angličtine pod názvom Casual style. Nemusí ísť len o rozťahané kúsky oblečenia, ako sme naznačili vyššie. Môžete si na seba pokojne obliecť i šaty, no namiesto lodičiek, budete nosiť pohodlné tenisky. Taktiež môžete kombinovať elegantné kúsky s tými… „menej elegantnými“. Ak potrebujete malú inšpiráciu, tu ju zaiste nájdete.

Mladé „žaby“ si môžu dovoliť TAKMER čokoľvek

Áno je to tak, dievčatá do veku okolo tridsiatich rokov si na seba môžu, v podstate, obliecť čokoľvek. Majte však na pamäti slovíčka „ v podstate“. Aj keď ste mladá a krásna a nemôžete nič pokaziť ani extravagantnými kúskami, nezabúdajte pozerať na to, ako vyzeráte. Tak napríklad, ak máte nejaké tie kilečká navyše, určite sa vyhnite obtiahnutým legínam a odhalenému bruchu.

Mladé, no nie najmladšie

Pokiaľ sa nachádzate vo veku od tridsiatich do štyridsiatich rokov, určite nepatríte do starého železa. Mali by ste si však uvedomiť, že ide o vek, kedy sa z mladého dievčaťa, pomaličky ale isto, stáva dáma. No a podľa toho, by ste sa mali i obliekať. Pokiaľ vás Casual style oslovil, snažte sa nosiť najmä kombinácie, kedy jeden elegantný kúsok doplníte druhým – menej elegantným. Môžete nosiť napríklad džínsy, ku ktorým sa hodia tričká Sexy Woman.

Usmiata mladá žena v ležérnom sivom tričku a rifľovej mikine.jpg

Zrelé a duchom mladé

Poslednou kategóriou dám, sú ženy, ktoré majú už svoj vek, no nehodlajú pôsobiť ako zanedbané babičky, ktoré svetu nemajú čo ukázať. Ležérny štýl je určený aj pre vás. snažte sa však príliš neexperimentovať, nenosiť príliš extravagantné kúsky a taktiež dbajte na to, čo odhaľujete. Tričko „nad pupok“ sa po päťdesiatke jednoducho už nehodí. To isté platí aj o extrémne krátkych džínsoch a sukniach.