Vedieť a hlavne vidieť čo je za dverami je dôležité prevažne z dôvodu bezpečnosti pri ich používaní, ale aj z hľadiska zabezpečenia svetla v daných priestoroch. Priepustnosť slnečných lúčov cez sklo je jeho hlavným benefitom, hlavne v čírej verzii, keď je takmer úplne priehľadné, čo umožňuje jeho využitie aj v tmavých interiéroch, kde pôsobí ako optický rozjasňovač.

Cez číre sklo máte nádherný výhľad

Mnoho domácností sa po rokoch užívania bytu či domu rozhodne pre jeho rekonštrukciu, čo môže mať aj širší rozsah. To znamená, že výmena a oprava sa môže týkať väčšieho percenta zariadenia a vybavenia domácnosti alebo aj zmeny dispozície a účelu miestností. Pritom sa búrajú a stavajú nové priečky, ktoré predeľujú priestor, a to si vyžaduje materiál, ktorý zaistí prísun denného svetla. Čo iné ako sklo je na to najvhodnejšie? Najbežnejšia verzia skla je v čírom stave, také sa používa na výrobu okien, presklených stien či fasád, ale aj dverí, v interiéroch sa dostávajú na pozíciu drevených či iných plných krídel dverí.

Veľké priestory a čisté línie

Vyrobiť sklenené dvere na mieru dvere na mieru treba hlavne pri ich inštalácii do už existujúcich stien, ktoré majú daný rozmer. Krídla je možné navrhnúť otváravé alebo posuvné, to býva v súlade s celkovým štýlom interiéru. Sklo na ich výrobu má charakter bezpečnostného skla, aby boli dodržané požiadavky ochrany zdravia a života s ohľadom na ich používateľov. Krídla sklenených dverí sa buď otvárajú alebo posúvajú do strán, môžu byť celkom číre, ale moderný trend posúva aj tento prvok do inej polohy, keď si zvolíte napríklad matné či pieskované sklo, farebne zladené s interiérom alebo v abstraktnom prevedení grafickej potlače priamo na skle. Klasicky zariadená miestnosť môže dostať razom iný nádych, ak vymeníte obyčajné drevené dvere za moderné, sklenené. Stanú sa centrom priestoru a nebude vás to stáť ani veľa peňazí, zmena bude viditeľná.