Môžem povedať podľa vlastnej skúsenosti, že pracovať v jednej kancelárii s dvoma a viacerými programátormi je viac než na nervy. Sú možno vtipní, majú zmysel pre humor, ale vy mu nepochopíte, pretože ich humor sa týka (česť výnimkám – fakt málokedy) vo veľkej väčšine ich práce. A pokiaľ nemáte ani šajnu, o čom to je, tak nemáte šancu pochopiť ich humor.

programování

1. Práca
Spomínam si na príhody, keď sedeli pri jednom počítači a spoločne sa rehotali na tom, čo jeden z nich voľakedy napísal. Zakódoval teda. Nakódil – akoby povedali oni. Hoci som sa mrkla jedným očkom aj ja do daného počítača, no na nič som neprišla. Kódovať neviem a programovanie som tiež ešte neokúsila, takže mi to nič nehovorilo. Takže z týchto mojich zážitkov usudzujem, že v práci programátorovi asi moc neporozumiete.

Zároveň je ťažké ich osloviť počas práce, pretože sa na ňu musia sústrediť a koncentrovať. To pri iných zamestnaniach v kancelárii sa vyskytuje, ale nie celých osem hodín denne. Mám pocit, že maj neustále čo robiť a preto sa s nimi nedá nadviazať komunikácia. Čo je samozrejme škoda, ale stáva sa. Hoci možno keby viac nalieham… ale ja to nemám v povahe.
1. Voľný čas
Je to špecifické v závislosti od toho, aký človek sa za programátorom skrýva, ale väčšinou sú to ľudia, ktorí majú celkom bohatý spoločenský život a dosť záľub. So svojím platom si ich vedia v pohode dovoliť. Takže si myslím, že počas voľného času im porozumiete ľahko, tak ako iným ľuďom. Ani v ňom nespoznáte programátora.

počítačová data

Všade sú programátori prezentovaní ako kockaté hlavy s okuliarmi a pár kilami navyše alebo skôr opak – úplne vychudnutý. Predstavovala som si to voľakedy aj ja, ale dnes je už všetko inak. Dnes je programátorov už dosť veľa a preto nie všetci podliehajú danému vzorcu. Skôr je to už menšina. V dobách, keď ešte neboli takí potrební, možno tých pár vyzeralo presne tak ako opisujú mnohí z vás. Ale dnes ani nezistíte, že sa rozprávate s programátorom.

Takže otázka bola riadne položená a aj riadne zodpovedaná. To, či s tým máte priamu skúsenosť alebo nie, môžete napísať dole do komentárov.