Pobyt v prírode, dovolenka či stanovanie „mimo civilizácie“ u nás vyvoláva pocit dobrodružstva, na druhej strane však obmedzený prístup k elektrickým spotrebičom a zaužívanému komfortu. Z hľadiska prenosných zariadení síce máme u seba vždy a stále smartphone s množstvom funkcií, no len do doby, kým sa vybije baterka.
Dostupný mobil je na dovolenke alebo v takomto prostredí dôležitý ani nie tak kvôli hudbe, sociálnym sieťam či hrám, ale ako istota, keby sme potrebovali niekomu zavolať.Mobil v ruke, more, západ Slnka.jpg
Ako tomu zabrániť, respektíve ako vyriešiť, aby náš smartphone a jeho batéria vydržala čo najdlhšieaj bez prístupu k elektrickej zásuvke a bez možnosti nabíjania?

  • Budeme na ňom musieť obmedziť a prakticky vypnúť všetky funkcie, ktoré v daný moment nebudeme potrebovať.

Začneme vypnutím pripojení
Poznáte to,… Wi-fi, Bluetooth, GPS, mobilné internetové dáta,… vo viacerých prípadoch priam „žerú“ batériu a smartphone musíme pravidelne nabíjať. No akonáhle všetky tieto pripojenia vypneme, batéria rozhodne vydrží viac. Prakticky budeme potrebovať, aby mobil plnil len svoju základnú funkciu- volanie. A táto možnosť existovala ešte v ére Nokie 3310 bez všetkých vyššie zmienených vymožeností, ktoré v prírode nepotrebujeme.Smartphone, aplikácie.jpg
Takisto vypneme upozornenia a vibrácie
Vieme, že notifikácie sú častokrát zbytočné. Možno až otravné a takisto „žerú“ batériu. Ak teda máte v mobile rôzne hry a aplikácie, ktoré vás pravidelne zásobujú „dôležitými“ notifikáciami, musíme tieto upozornenia pre konkrétne aplikácie zrušiť v možnostiach nastavenia. A rovnako nezabudnime vypnúť vibrovanie.
Zamerajme sa tiež na podsvietenie obrazovky
K tomu, aby ste sa dovolali alebo prijali hovor nepotrebuje váš displej najjasnejšie sfarbenie. Samozrejme viditeľnosť je potrebná, ale nie nadmerný luxus. Preto sa snažte znížiť jas na primeranú úroveň.