Zelená
Je jednou z najobľúbenejších farieb moderných kúpeľní. Je to farba svieža, žiarivá a plná energie. Pridanou hodnotou je aj relaxačný aspekt. A kto by nechcel zrelaxovať vo vani, či dobrej sprche? Zelená je absolútne najkrajšia ako podklad k drevenému nábytku. Ideálna kombinácia inšpirovaná pravou prírodou.

koupelna

Modrá
Do kúpeľne sa priam pýta pre jej jasné spojenie s vodou, alebo povedzme, že aj s oblohou. Modrá farba sama o sebe je pre človeka prírodnou farbou, ktorá vyvoláva príjemne asociácie. Jemná farba spolu s teplým svetlom nie je chladná, ale príjemne upokojujúca. Pekná je aj so žltou, ako farbou slnka, ale aj drevitou.

Zemité farby
Radíme sem hnedú, žltú, pieskovcovú, prípadne aj oranžovú. Teplé zemité farby opticky zmierňujú chlad obkladačiek a vytvárajú kúpeľňu nenásilnej, neutrálnej farby. Ide o mäkký akcent, ktoré na vás nebude pôsobiť rušivo za žiadnych okolností. Mimochodom, najviac bytových doplnkov do sveta kúpeľní je práve v týchto odtieňoch. To prináša nemálo výhod, najmä ak chcete vybavenie dokupovať postupne.

Trojkombinácia zaujímavého tónu
Pre kúpeľňu môže byť zaujímavá aj tóno hra, ktorá vychádza z kombinácie modrá, fialová a tyrkysová. Stačí určiť jednu hlavnú farbu miestnosti, napríklad jemne modrú a ďalšími dvoma akcentnými farbami môžete doplniť pult, či rám na zrkadle, prípadne pásik na kachličkách. Je to prechod medzi tónmi podobného farebného spektra a veľmi efektný.

Tropické farby
Ich čaro môžete využiť ako malé mozaiky, doplnkový sortiment vo farbách papagája. Tropické a ostrejšie farby sa hodia do kúpeľní, kde ma zvíťaziť hravosť nad eleganciou. Nie, že by štýl papagáj nebol zaujímavý, práve naopak, no je skôr symbolom energie a nakopne vás ako ranná káva v porovnaní s tlmenými zemitejšími farbami vhodnými na relax.

inteirér

Nadčasová klasika
Ak chcete vybudovať kúpeľňu skutočne nadčasovú, tak čierna a biela kombinácia bude vždy vyzerať elegantne. Lesklý čierny povrch môže mať kamenný základ a samotný lesk vynikajúco ladí napríklad aj s kovovými doplnkami.