Ak plánujete kúpiť podsedák dobre si premyslite či je to správna voľba. Prvom rade si musíme položiť otázku či je podsedák bezpečný a samozrejme si porovnáme aj výhody a n výhody podsedáku a autosedačky.

autosedakča


» Podsedák Výhody

Podsedák aj lacnejšie ako autosedačky. Cena podsedáku sa pohybuje od 19 eur zatiaľ čo autosedačky začínajú od 40 eur. Je to veľký cenový rozdiel hlavne pre rodiny s nižším príjmom.

Podsedák má výhodu aj v Tom že do klasického auta na 3 sedadlá ich zmestite všetky. Zatiaľ čo autosedačky na tri sedadla vedľa seba nezmestite vôbec. Taktiež je laksi na manipuláciu, a ak necestujete zo svojimi deťmi jednoducho ho zmestite po sedadlo alebo do kufra.

» Nevýhody :

Pri dopravnej nehode sa môže stať že auto vrazí do vás z boku. Podsedák nemá žiadne bočné zabezpečenie, a môže sa rýchlo zraniť. Taktiež nemá opierky na krk a hlavu. Riešenie by malo byť že umiestnite podsedák do stredu a upevnite svoje dieťa trojbodovým pásom. Ale nie všetky tento pás auta obsahujú..
Ďalšia nevýhoda je že deti sú neposedné a môže sa stať že sa podsedák posúva dopredu čo nie je pohodlné a ani bezpečné.

Podsedák patrí do druhej a tretej kategórie, a môžu ju ho používať deti od 15 do 36 kilov. Teda približne deti od 4 do 10 rokov. Niektoré deti sa tešia hlavne tešia na to keď už nemusia sedieť v autosedačke a tešia sa keď dosiahnu jednu z dvoch hraníc 150 centimetrov alebo 36 kilov..

sedačky


Či sú podsedáky bezpečné sme si už uviedli z no krátke si pripomenieme že nemajú žiadnu ochranu na bočnom sedení, a ani ochranu na hlavu a krk a pri to sú dve najnebezpečnejšie oblasti zranenia. Preto najlepšie odporúčanie bude aby ste využívali autosedačku pokiaľ sa dá, teda pokiaľ vaše deti trochu nepovyrastú alebo použiť podsedák na čase riziko. Je to na každom ako sa rozhodne ale musíte byť neustále opatrní a sledovať vaše deti počas cestovania pri použití podsedáku.