Ak plánujete kúpiť podsedák dobre si premyslite či je to správna voľba. Prvom rade si musíme položiť otázku či je podsedák bezpečný a samozrejme si porovnáme aj výhody a n výhody podsedáku a autosedačky.

autosedakča
 
»          Podsedák Výhody
 
Podsedák aj lacnejšie ako autosedačky. Cena podsedáku sa pohybuje od 19 eur zatiaľ čo autosedačky začínajú od 40 eur. Je to veľký cenový rozdiel  hlavne pre rodiny s nižším príjmom.
 
Podsedák má výhodu aj v Tom že do klasického auta na 3 sedadlá ich zmestite všetky. Zatiaľ čo autosedačky na tri sedadla vedľa seba nezmestite vôbec.  Taktiež je laksi na manipuláciu , a ak necestujete zo svojimi deťmi jednoducho ho zmestite po sedadlo alebo do kufra.
 
»          Nevýhody :
 
Pri dopravnej nehode sa môže stať že auto vrazí do vás z boku. Podsedák nemá žiadne bočné zabezpečenie , a môže sa rýchlo zraniť. Taktiež nemá opierky na krk a hlavu.  Riešenie by malo byť že umiestnite podsedák do stredu a upevnite svoje dieťa trojbodovým pásom. Ale nie všetky tento pás auta obsahujú. .
Ďalšia nevýhoda je že deti sú neposedné a môže sa stať že sa podsedák posúva dopredu čo nie je pohodlné a ani bezpečné.
 
Podsedák patrí do druhej a tretej kategórie , a môžu ju ho používať deti od 15 do 36 kilov. Teda približne  deti od 4 do 10 rokov . Niektoré deti sa tešia hlavne tešia na to keď už nemusia sedieť v autosedačke a tešia sa keď dosiahnu jednu z dvoch hraníc 150 centimetrov alebo 36 kilov. .

sedačky
 
Či sú podsedáky bezpečné sme si už uviedli z no krátke si pripomenieme že nemajú žiadnu ochranu na bočnom sedení  , a ani ochranu na hlavu a krk a pri to sú dve najnebezpečnejšie oblasti zranenia. Preto najlepšie odporúčanie bude aby ste využívali autosedačku pokiaľ sa dá , teda pokiaľ vaše deti trochu nepovyrastú  alebo použiť podsedák na čase riziko. Je to na každom ako sa rozhodne ale musíte byť neustále opatrní a sledovať vaše deti počas cestovania  pri použití podsedáku.