Pokiaľ si i dnes sem-tam radi zahráte nejakú klasickú videohru, alebo si na toto obdobie radi spomínate, existuje produkt, ktorý by Vás mal zaujať a potešiť, navyše za relatívne sympatickú cenu. Mohol by zaujať i ľudí, ktorí hľadajú a obľubujú elektronickú zábavu v prenosnej platforme. Pokiaľ máte radi retro videohry, konečne sme sa dočkali.


game over

Nemám na mysli konzoly, ktoré majú na konci názvu Flashback. Nič podobné. O tomto produkte ste možno ešte nepočuli, no osobne by som ho uprednostnil radšej, tie Flashback ma dosť sklamali, nie sú kompatibilné s novými TV. No čo idem opísať, je trochu odlišné.

MP5-P Portable
Už názov portable napovedá, že ide o prenosnú platformu. Predstavte si najlepšie herné klasiky zo starších čias a v tomto zariadení ich isto nájdete. Výber mi je sympatický v tom, že nie je zameraný iba na jeden typ konzoly, ale nájdete v nej taký mix všetkých zábavných videohier, ktoré spríjemnia chvíle i v dnešnej dobe. A zvlášť tým, ktorí na podobných videohrách vyrastali. Aby sme boli bližšie v obraze, spomeniem pár názvov, ktoré si na zariadení zahráte. Ide napríklad o tieto:
Super Mario, Contra, Tekken 3, Metal Slug, King of Fighters, Final Fight, Dragon Ball, Crash Bandicoot a ešte množstvo iných podobných klasických arkád. Už zrejme máte lepšiu predstavu.

box

Tých verzií je však viac, máme na výber zariadenie, v ktorom je predinštalovaných 1000, 2000, alebo i 3000 hier.
Okrem hier však zariadenie disponuje i kamerou, FM rádiom a môžete cez neho prehrávať i videá, hudbu, či obrázky a fotky. Skrátka taká šikovná a zábavná vecička, ktorá pobaví a stojí len 39,50 Euro.
Cena je relatívne nízka, pretože predajcovia sú si vedomí, že hádam už každý nosí so sebou smartfón a ten má predsa len viac funkcií. Ale pokiaľ ste predovšetkým fanúšikom starých videohier a túžite mať po ruke takúto zbierku v jednom zariadení, produkt Vás osloví. Ide skôr o takú retro spomienku na detstvo v modernom a prenosnom dizajne.