Bývanie v dome so záhradou má podľa niektorých ľudí mnoho nevýhod, ale má aj mnoho výhod. Ak si pod tým predstavujete len nikdy nekončiace účty, starostlivosť o izby v dome, či dvor so záhradou, čiastočne máte pravdu. Nie však úplne, pretože bývanie v dome prináša aj veľa pozitívneho. Ak odjakživa bývate v byte, asi veľmi nechápete, čo mám na mysli. Zrejme ste si zvykli na to, že svojho psa vyvenčíte okolo vášho sídliska a jediná vaša starosť je starosť o byt, prípadne niekedy o spoločnú chodbu.

rodinný dům.jpg

Dom so záhradou však prináša pomerne väčšie množstvo súkromia, viac priestoru a viac možností. Môžete mať vlastnú záhradu so záhonom kvetov, posadiť si ovocné stromy, či zeleninu a okrem toho, nemusíte každý deň venčiť psa, pretože si môže voľne pobehovať po záhrade pokojne aj celý deň. Ráno vás už nebudú budiť hluční susedia nad vami, či šantiace deti behajúce po chodbe. Bývať v dome má predsa len viacero výhod.

chalupa.jpg

Záhrada sa môže stať vašim útočiskom v čase, keď nebudete mať na nikoho náladu. Môžete sedieť pod jabloňou, alebo sa hojdať na hojdačke a vyčistiť si hlavu. Bývanie v dome ponúka väčší priestor napríklad aj na detské izby, ak myslíte na budúcnosť a na deti. Tie sa potom môžu vybehať na dvore a vy budete mať dobrý pocit, že ich z kuchyne sledujete aspoň jedným očkom. Výhodou je napríklad aj to, že v lete si môžete na záhrade postaviť bazén a schladiť sa kedykoľvek vám to bude vyhovovať bez toho, aby ste každý deň museli chodiť na kúpalisko.
Konečné rozhodnutie je na vás, pretože je pravda, že postaviť, alebo kúpiť si dom je finančne náročnejšie a nákladnejšie. Starostlivosť o dom a záhradu si tiež bude vyžadovať oveľa viac vášho času. To všetko sú však len malé mínusy oproti tomu, koľko pozitívnych a krásnych dní vám prinesie život v dome so záhradou. Na staré kolená nikdy nebudete ľutovať, že ste do domu investovali a budete sa tešiť, že jednému z vašich detí tento dom prenecháte a budú v ňom vyrastať ďalšie a ďalšie generácie.