Asi každá jedná žena miluje, keď môže vystavovať svoje nohy. Krásne opálená pokožka, je však iba jedna vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť. Okrem toho by mala byť hebká, pružná a doslova žiariť. Nasledujúce recepty vám k takýmto nohám pomôžu.


krajka

  1. Vyšúchajte ich

Jeden z dôvodov, prečo je koža na nohách suchá a na pohľad nie príliš vábna, je vrstva odumretej pokožky, ktorá sa sama neodstráni. Preto je potrebné, aby ste tomu trošku pomohli. Na tento účel vám poslúži obyčajná kefa na vlasy, so stredne pevnými štetinami. Nohy si ňou šúchajte aspoň trikrát za týždeň, avšak čím častejšie, tým lepšie. začnite od členkov smerom nahor až ku kolenám a následne venujte pozornosť stehnám. Kefkou neprechádzajte hore-dole, ale vždy jedným smerom, teda zdola nahor. Potom si nohy umyte a nakrémujte výživným krémom.

  1. Olivový olej nie len v kuchyni

Okrem klasického krému, ktorý používate na každodenné natieranie nôh, raz za čas použite i olivový olej. Ideálny je za studena lisovaný a panenský. Na rozdiel od obyčajného krému, pokožku vyživí naozaj do hĺbky, čo sa odzrkadlí aj na jej zovňajšku. Na ruky si naneste malé množstvo oleja a do nôh ho vtierajte aspoň päť minút. Takto zabezpečíte to, aby sa dostal čo najhlbšie.
Okrem olivového olej, môžete použiť taktiež ten z rakytníka, alebo vlašských orechov. Tieto dva druhy, však pokožku mierne zafarbia, preto ich používajte napríklad pred spaním. Pred tým ako sa ráno vyberiete do práce, si nohy poriadne opláchnite vodou. nezabudnite si na seba obliecť pyžamu, ktorá sa môže trošku pošpiniť.

štay

  1. Starostlivosť po holení

Aj pokožku na nohách dokáže žiletka podráždiť. Niektoré ženy majú nohy po oholení vyslovene červené a veľmi suché. Ak takýmto problémom trpíte i vy, vždy po holení požite pár kvapiek čajovníkového oleja, ktorý naneste na podráždené miesta. Nechajte ho chvíľku pôsobiť a následne si nohy poriadne natrite hydratačným krémom.