Vaše kľúče nie sú naozaj dobrou zbraňou
Jeden štandard pre poradenstvo žien na sebaobranu, ktorý nejako každý vie, je to, že držíte kľúče od auta medzi prstami, niečo ako Wolverine. Nemám tušenie, kde som prvýkrát počul túto starú ženskú múdrosť.
Kľúče jednoducho nie sú vhodné ako zbraň, ťažko sa držia lebo zvierajú zlý uhol v ruke a skôr sa zraníte vy ako zraníte niekoho iného. Ďalším problémom je to, že keď na vás niekto zaútočí máte skôr tendenciu vypustiť veci z ruky a vy tie kľúče naozaj potrebujete aby ste sa dostali do vášho auta, čiže do bezpečia.

procházka

Nespoliehajte sa na všemohúci kop medzi nohy
Ďalšia vec ktorú budete počuť na od žien čo robiť pri stretnutí s útočníkom je práve tento kop medzi nohy. Budete počuť ako každý kričí kopnite ho do tých gúľ, ale pravda je úplne iná. Áno ak sa vám to podarí bude dotyčný chlap ležať na zemi v bolestiach, ktoré si nikto nevie predstaviť, ale len vtedy ak ho zasiahnete do týchto partií. Problém nastáva v tom, že každý jedinec muž alebo žena pri takom kope smerujúci na rozkrok, inštinktívne sa uhne dozadu. Nie je na tom nič nezvyčajné a si spomeňte keď ste sa niekedy hrali a vy ste sa uhli, jemu stačí len sa panvou posunúť dozadu a už je preč.

Váš plán sebaobrany by nemal závisieť na tom, ako by sa útočník dostal do blízkosti
Keď sa spýtate, čomu by ste sa mali vyvarovať, zvyčajne je odpoveďou to, že miesta ktoré sú typické pre znásilnenia. Ale táto predstava je mylná a znásilnenie môže prísť všade. U vás doma, vo vlaku, na chodbe školy, na detskom ihrisku, jednoducho všade. Preto hovorím najlepšie je sa vyhýbať každému znásilneniu. Preto jednoducho sa snažte ujsť alebo dostať do bezpečia a nechoďte nikde sami.

děvče

A už keď bude vo vašej blízkosti nečakajte kým sa Vás dotkne, konajte okamžite. Dnes sa predávajú rôzne veci proti znásilneniu, ktoré však slúžia len vtedy keď sa vás násilník dotkne alebo je priamo pri vás, čo by sa nemalo nikdy stať. Sú to rôzne ostré predmety ako perá alebo ostré platobné karty ale povedzme si pravdu, útočník je silnejší a väčší a určite aj skúsenejší.
Ak by ste ho chceli odstrašiť tým čo predávajú musel by stáť na mieste a museli by ste ho bodať asi pol hodinu alebo ho skôr oholíte ako mu ublížite. Keby predávali mačety na sebaobranu alebo spreje na medvede to by už bola iná vec.