Industriálny štýl bývania je dnes veľmi populárny. Je inšpirovaný mestom, kovom, sklom a modernými prvkami. Ak ste premýšľali, že by ste si takto prerobili aj svoj byt, pusťte sa do toho. V podstate nemáte čo pokaziť.
Industriálny štýl bývania v podstate nemá žiadne pravidlá. Je inšpirovaný mestským životom, takže je povolené kombinovať čokoľvek s čímkoľvek. Mali by ste sa držať len niekoľkých zásad. Prvou a zároveň tou najdôležitejšou, sú použité materiály. V byte by sa mali určite nachádzať kovové prvky. Výborným a zároveň dostatočne výrazným prvkom je nerezové zábradlie na schody. Ďalej môžete použiť kovové stoly, stoličky a lampy. Určite sa snažte využiť aj sklo. Môžete ho kombinovať s kovom, alebo http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/konec-jadra-v-cesku-nove-bloky-nema-kdo-postavit-1337760 plastom.

zábradlí

Všetky dominantné prvky, by mali byť ladené v neutrálnych farbách a zhotovené zo spomínaných materiálov. Ak si takýto priestor predstavíte, možno sa vám zdá, že musí pôsobiť veľmi stroho až chladne. Z jednej časti je práve takáto atmosféra pri industriálnom štýle veľmi dôležitá. Na strane druhej by ste sa mali vo svojom byte cítiť príjemne najmä vy. Preto môžete, toto na prvý pohľad chladné prostredie, zjemniť doplnkami. Alfou a omegou je dostatok rastlín. Mali by ste sa vyhnúť kvitnúcim rastlinám. V kombinácii s týmito materiálmi, totiž najlepšie vyniknú zelené izbovky. K veľkému oknu môžete položiť kvetináč s popínavou rastlinou, ktorá po čase obrastie polovicu miestnosti. Vhodné sú aj rôzne druhy skalničiek v betónových kvetináčoch rozmiestnené po celom byte.

schodiště

Dôležitú úlohu zohráva aj osvetlenie. Moderné guľaté LED svetlá po celom strope vytvoria veľmi zaujímavý dojem. Namiesto jednej hlavnej lampy, by ste mali osvetlenie riešiť aj menšími, bodovými svetlami. Vyniknú aj lampy na stojane, alebo tie stolové. Nezabudnite na jeden výrazný a veľký obraz na stene a váš dokonale industriálny byt je hotový.