Veľa ľudí dychtivo čaká na zápasy, ktoré si bude môcť ako pravý fanúšik vychutnať. Slováci sa radi prizerajú na svojich športových hrdinov a o to radšej ich podporujú. Aj na minulom turnaji, ktorý hosťovalo Slovensko sa niektorí nevedeli dočkať toho, že získame nejakú tú medailu. Opak však často býva pravdou a končí sa to hromžením divákov a nahnevanými fanúšikmi. Nepridajte sa k nim a na rozdiel od fanatikov to berte športovo.

hokej

Prežite to bez hromženia

Manželky svojich manželov poznajú veľa krát tak dobre, že skutočne vedia, čo bude nasledovať, keď nám cudzí tím strelí tretí gól. Niektorí nadávajú, iní radšej prepnú a tí, čo si zohnali lístky na štadión s radosťou vypískajú opačnú krajinu. V tom sa ukazuje na jednej strane nešportovosť nadšencov a na tej druhej prehnané očakávania. Ako by sme to mali naozaj brať?

Slovensko sa ako hosťujúca krajina dostala do A skupiny. Už niekoľko rokov máme problém vyhrať viacero zápasov po sebe a sme často krát radi, keď nazbierame aspoň tri body v hodnotení. Očakávať prevratnú zmenu kvôli tomu, že naši chlapci budú hrať na domácom ľade je prehnané. Nie je tajomstvom, že nových talentov nepribúda tak, ako by sme si to želali. Zato tie staršie ročníky pomaly odchádzajú do športového dôchodku. Je teda prirodzené, že sa v našom tíme tvorí určité vákuum, ktoré sa nedá vyplniť z roka na rok. Aj preto sa Ministerstvo kultúry a školstva snaží každoročne podporovať mladé nádeje, aby nás mohli v budúcnosti reprezentovať.

lední hokej

V našej základnej skupine sa nachádzajú tímy od takých velikánov ako USA a Kanada až po menej ohrozujúce štáty ako Veľká Británia alebo Francúzsko. Každopádne, často nie sú výhry len o šťastí, ale aj o peniazoch. Fanúšikovia sú ochotní na zápasy utratiť aj celý svoj plat, to však neplatí o funkcionároch a sponzoroch nášho tímu. Preto to berte športovo aj keď už teraz vieme, že naša kvalita z roka na rok stagnuje. Je to predsa len sviatok, keď sa naša vlasť môže stať centrom sveta na niekoľko týždňov.