Najčastejšie je zima spojená so snehom. Zimné športy patria medzi Slovákov medzi najobľúbenejšie a to aj vďaka našim reprezentantom v lyžovaní či biatlone. Cez víkend vám určite dobre padne čas strávený na čerstvom vzduchu a k tomu ešte aj športujete a robíte niečo dobré pre svoje telo. Ak máte lepšiu kondičku určite sa oplatí vyskúšať bežky. Rátajte však s vyššou počiatočnou investíciou Nevýhodou je tiež, ak chcete deň stráviť s deťmi. V takom prípade bude lepšie vyraziť na lyže.

lyžování

Lyžovanie Podmienky na lyže sú na Slovensku na veľmi dobrej úrovni. Lyžiarske strediska sú najmä cez víkend plné a veľkú časť tvoria aj zahraničný obyvatelia. Medzi najväčších prevádzkovateľov patria Jasná, Donovaly či Vrátna dolina. Okrem množstva upravených zjazdoviek rôznych náročnosti, na ktoré sa vyveziete ako kabínkovou tak sedačkovou lanovkou, sa tieto oblasti zameriavajú aj na cestovný ruch. No viaceré menšie strediská nájdete aj na východnom Slovensku a Považí. Sú to napríklad Telgárt, Čičmany či Martinky pri Ružomberku.

běžky

Výučba Ak máte možnosť naučte svoje deti lyžovať už od malého detstva. Dospelý človek sa viac bojí spustiť dole svahom a preto mu ide učenie pomalšie a niekedy to aj vzdá. Najlepšia škola na začiatok je zaplatiť si inštruktora. Naučí vás správnu techniku a bude ľahšie na svahu vydržať bez pádu. Najmä pri učení sa na snowboarde je inštruktor takmer povinný.

sjezdovka

Výbava Samozrejme, že na sneh pôjdete v zateplených nohaviciach a zimnej, nepremokavej, kvalitnej bunde. Móda sa však nachádza aj na svahoch a niektoré značky ponúkajú termo legíny vhodné do zimy či snowboardové dlhé, teplé mikiny. Poslednú dobu čoraz viac ľudí nezabúda na prilbu. Kto chce vyzerať dobre doladí okuliare. Moderné sú čo najväčšie so zrkadlovým odrazom. Novinkou sú prilby s pripevneným štítom, vďaka ktorému nemusíte okuliare skladať.