Nákupné maniačky či maniakov od vyberania nových kúskov neodradí ani počasie, ale veď v kamenných predajniach predsa neprší, dokonca je tam príjemne teplo, takže sa naplno môžu venovať nákupom. Určite ich poteší široká ponuka na Burzoblšáku. Čo všetko tam nájdu, to si povieme v nasledujúcich riadkoch.Košikárka pri výrobe košíkov.jpg

Jednou z tém je ekológia
Teraz potešíme všetkých, ktorí myslia ekologicky aj smerom k svojmu šatníku a nepotrpia si na fast fashion módu. Práve pre nich je určená akcia Burzoblšák, na ktorom nájdu množstvá second hand odevov na predaj. Tie už ich majiteľov omrzeli, a tak je možné, že si nájdu miesto práve v tom ich šatníku. Urobia radosť nielen sebe, ale zároveň prispejú na dobrú vec a pomôžu niekomu v núdzi, či už to je niektorý zo zvieracích útulkov alebo ľudia, trpiaci nedostatkom.

Nájdete tu aj originalitu
Táto akcia však nie je len o kvantách oblečenia, ale istotne sa potešia aj zberatelia unikátov, napríklad obrazov, starožitností, platní alebo kníh. Svoje originálne poklady tu ponúkajú aj domáci remeselníci v podobe vlastných hand made výrobkov, ako sú krásne voňajúce mydielka alebo maľované hrnčeky.

Dobrý úmysel sa cení
Všetci, ktorí si na tejto akcii nejaké výrobky zakúpia, podporia dobrý úmysel organizátorov pomáhať ľuďom v núdzi, no popritom nezabúdajú ani na našich zvieracích miláčikov a pomoc poputuje aj útulkom, v ktorých žijú.

Prispieť môžete aj online
Mnohým z nás sa môže stať, že termín podujatia nám nevyhovuje, no na dobrú vec by sme prispeli radi, organizátori nám dávajú možnosť navštíviť jeho virtuálnu podobu –Burzoblšák online. Na jeho stránkach sa nachádza kompletná ponuka handmade výrobkov, second hand či slow fashion produktov.Ruch na trhovisku.jpg

Zaslúžite si príjemný oddych
Každá prvá sobota v mesiaci patrí tomuto podujatiu, pri ktorom sa stretnú priatelia a známi a v rodinnej atmosfére si môžu posedieť v oddychovej zóne a občerstviť sa. V ponuke nápojov, slaných a sladkých pochutín je mnoho produktov od šikovných domácich remeselníkov. Vítaný je každý, kto prichádza s dobrým úmyslom.