Rodinný domček, ale aj väčší podnik či panelák sa skladajú okrem iného z miestností, ktoré sú umiestnené na vyšších poschodiach a dostaneme sa k nim buď bežnou cestou využitím schodiska, alebo v iných prípadoch môžeme použiť výťah. Nie každá (prevažne nižšia) budova však výťahom disponuje, zato ale schodiskom určite. A možno sa to z prvého pomyslenia nezdá, ale aj túto potrebnú súčasť, čiže schody, môžeme mať v obľube a to najmä v prípade, ak nás očaria pôsobivým, elegantným a praktickým dizajnom.
růžové schodiště
· Áno, existujú aj také schody a za ich vizuálne príťažlivú a bezpečnostnú stránku vďačíme hlavne doplnkom ako sklenené samonosné zábradlie kotvené na bodové úchyty. Schody sa tak z povinnej súčasti bývania môžu zmeniť na štýlový dizajnový doplnkok, aký budeme (nielen my) používať s nadšením.
Okrem klasického schodiska ale existujú aj zaujímavé alternatívy v prípade už spomenutého výťahu, ale takisto v podobe točivého schodiska. Tento typ možno poznáte z umeleckých obrázkov alebo filmov, no zažili ste ich v realite? Je to úplne iný zážitok a možno sa vám zapáči, každopádne ide o niečo extra a výzvu pre každého, kto rád objavuje a skúša viaceré veci vymykajúce sa šedému, nudnému štandardu.
· No pritom prakticky nehovoríme o ničom bláznivom, skôr vkusnom s nádychom elegancie, ktorú mnohí ocenia.
okno na schodišti
Obyčajná chôdza po schodoch sa razom môže zmeniť na chodenie pripomínajúce pohyb po divokej riave, vodopáde či v prípade toho najznámejšieho prevedenia- chôdzu po (ako keby) nekončiacej špirále. Pravdepodobne nás napadne, že takáto „točivá voľba“ je vhodná najmä do väčších priestorov, ale to vôbec nie je pravidlom, takýto typ zhotovenia sa dá využiť aj v priestoroch menších. Poskytuje nám nekončiacu inšpiráciu, nad ktorou sa budú dokonale rozprestierať rôzne obrazy, predovšetkým romantické alebo svadobné fotky.