A zima je tu!

Svah, miesto kde sa dejú zázraky. Áno, občas niekto spadne, ale väčšinou hlavne pre majstrov lyžovania (alebo pred tých, ktorí vieme lyžovať), je to miesto, kde sa stretávame s priateľmi, zdieľame spoločné momenty, niekedy aj povzbudení alkoholom a užívame si všetko, čo nám Boh daroval. Daroval nám sneh (teda aspoň pre naše a severnejšie klímy), daroval nám priateľov, ale to som už hovorila, a daroval nám k tomu aj niekedy pekné počasie – to poznáme slnko, teplo, aj keď je vlastne zima, a chuť niečo robiť! Ostatok sme si museli vymyslieť už my, ďalší postup nám nedal, ale ktokoľvek to bol, a ja neviem ako vy, ale ja to stále neviem, vymyslel až príliš veľa zimných športov, z ktorých už polovicu nepoznám a všetky mi pripadajú ako keby pochádzali z dvoch základných, teda takých, ktoré ovládam ja – lyžovanie a korčuľovanie. Free style, skákanie, snowboard – dobre, to už trocha poznám – ďalej snowtubing či heliskiing? Počul niekto niečo také? No ja prvýkrát pri hľadaní obrázkov do tohto článku – ale je to niečo podobné lyžovaniu, len o niečo nebezpečnejšie… ale veď vygooglite si to..

drak

Snowboard

Skúsme sa venovať pomerne novému, modernému športu, ale takému, s ktorým som už mala niečo dočinenia. Je to snowboarding. Poznáte to, tí jednotlivci na svahu, ktorí väčšinou oddychujú alebo sa naopak príliš predvádzajú a riskujú život – podľa mňa.
Na druhej strane, chápem musí to byť adrenalín. Musí to mať grády. A určite aj má. Okrem toho, veľa si pokecáte, viac ako pri lyžovaní – to je len šup z hora dole. Okrem toho to oblečenie majú omnoho vymakanejšie, to sa musí uznať. Je to oveľa viac cool ako bežné lyže, veď to dnes zvládne každý.. Sú oveľa viac pripravený na svah ako my ostatní. Všetko ladí, nosia chrániče.
Čo však stále nechápem, je to, ako sú stále pripravený zdolať pre mňa najväčšiu výzvu na svahu – nie, nie sú to červené zjazdovky – ale áno, je to obyčajný vlek alebo sedačka. Či dobre nastúpim, kedy vystúpim. Čo sa stane, ak nevystúpim… A oni to všetko zvládajú oveľa lepšie, aj s malou nevýhodou. Musia si jednu nohu vyzuť.

lyžování

Čím sa dostávame k samotným snowboardovým topánkam, ktoré sú na. Tie sú vraj naopak veľmi komfortné. Oveľa viac ako tvrdé, ťažké lyžiarky. Oveľa viac, možno by Vás aj bavilo v nich chodiť, možno aj viac ako po svahu. No a aby ste získali chcený efekt, je potrebné si skutočne prezerať a vybrať pohodlné, možno najpohodnejšie snowboardové topánky. Tak držím palce!