Indický Eros Now sa spája s platformou Azure od spoločnosti Microsoft.

Eros Now vo štvrtok povedal, že sa spája s cloudovou platformou od MI AZ na hosťovaní a vysielaní svojich ponúk digitálneho videa, čím sa zvyšuje tlak amerického softvérového gigantu na expanziu na indický trh.
V rámci prepojenia gigant vybuduje online videoplatformu pre výrobný dom Bollywood, ktorá ponúkne interaktívne funkcie hlasového vyhľadávania vo viacerých indických regionálnych jazykoch.Budova Microsoft..jpg
„AI a inteligentné cloudové nástroje budú budúcimi hnacími silami mediálneho obchodu a ovplyvnia všetko od tvorby obsahu až po spotrebiteľské skúsenosti“. Uviedol v tlačovom vyhlásení prezident Microsoft India Anant Maheshwari.
Toto je jeden z prvých útokov giganta do preplneného digitálneho video priestoru v Indii, ktorému doteraz dominoval líder na trhu Amazon Web Services, ktorý používajú okrem iného hráči ako Walt Disney podporovaný portál Hotstar a indická platforma ALTBajali na streamovanie videa.
V minulom roku sa MI spojila so ZEE5, platformou video na požiadanie, ktorú vlastni indická mediálna firme Zee Enterprises.
Dohoda prichádza aj niekoľko týždňov po tom, ako firma Reliance, ktorú viedol najbohatší ázijský muž Mukesh Ambani, oznámil, že sa spojila so Microsoftom na vybudovanie dátových centier v IN, ktoré budú hostené na cloudovom serveri Azure.Nadpis Microsoft..jpg
ER, v ktorej firma Reliance vlastní menšinový podiel, stávkuje na svojej online platforme na vysielanie.
Dva zdroje oboznámené s touto záležitosťou informovali agentúru The Guardian, že ER, ktorý tvrdí, že má 18,8 miliónov predplatiteľov na celom svete, sa sťahuje z platformy AWS.
Indovia začali vysielať viac online obrazového a zvukového obsahu po tom, ako telekomunikačná jednotka RE začala fungovať koncom roka 2016 so zníženými tarifami, ktoré prinútili súperov znižovať ceny dát.
„Celková konkurenčná situácia v IN medzi poskytovateľmi cloudu sa zahrieva, najmä medzi spoločnosťami AWS a Microsoft, pričom Google doháňa aj to,“ povedal pre agentúru The Guardians.