Pre niekoho nutnosť, pre iných príležitosť, ako si dizajnovo vyladiť svoju domácnosť. Hovoríme tu o schodisku a zábradlí na schody. Schodisko bez zábradlia z bezpečnostného hľadiska nie je šťastné riešenie. Aj keď, videli sme už aj také. Zábradlie na schody by však malo byť vždy prítomné a malo by zodpovedať bezpečnostným štandardom. Avšak to, aký materiál na zábradlie zvolíte, či aké prevedenie a dizajn, je nakoniec celé na vás. Zakomponujte zábradlie vkusným spôsobom do celkového vzhľadu miestnosti a zariadenia, ktoré tam máte umiestnené. Ak sú u vás dominantné prírodné prvky, nič vám nebráni použiť ich aj pri konštrukcii schodiska. Drevené alebo kamenné schody, drevené madlo na zábradlí. A čo tak kovová konštrukcia? Súčasná kovovýroba ponúka priam umelecké diela aj pre naše domácnosti. Smelo ich preto aplikujte aj na vaše schody.

Sklo

Ďalším veľmi príjemným variantom je použitie skla ako zábradlie na schody. Zdá sa vám to nepredstaviteľné? Sklo, ako materiál, ktorý vám má zabezpečiť oporu a stabilitu? Nie je to nemožné. Na výrobu skleneného zábradlia na schody sa totiž používa špeciálne tvrdené sklo, a preto ho len tak ľahko menší tlak nerozbije. Sklenené zábradlie na schody dodá vášmu interiéru štýlovosť, pocit luxusu a čistoty. Môžete zvoliť aj variant samonosného zábradlia bez madiel alebo bez nosných stĺpikov. Vaše schodisko tak bude vyzerať ešte zaujímavejšie a netradičnejšie. Alebo ozvláštnite sklenené zábradlie na schody pomocou drevených alebo nerezových rámov a stĺpikov. Chcete mať viac súkromia? Čo tak použiť sklo mliečne, či sfarbené.

Sklo2

So sklom ako materiálom na výrobu zábradlia sa dokážete skutočne pohrať. Navyše u takéhoto zábradlia na schody máte záruku, že vám vydrží aj niekoľko rokov bez toho, že by ste ho museli špeciálne ošetrovať. Časom nestratí na svojom tvare, farbe ani účele. Sklenené zábradlie na schody je skutočne nadčasové riešenie pre váš interiér aj exteriér. Zábradlie na schody LMmont je pre vás tá pravá voľba.