Služba YouTube pozastavuje reklamy na kanáli kontroverzného Tommyho Robinsona

Rozhodnutie znamená, že kanál, ktorý má 270 000 predplatiteľov, nebude zarábať, keď budú ľudia sledovať videá. Pán Robinson poprel, že obsahovali nejaký "nenávistný" obsah a povedal, že je obeťou "pokračujúcej cenzúry".
"Derogácia a znevažovanie"
Video naposledy zverejnené na kanáli ukazuje pána Robinsona, ktorého skutočné meno je Stephen Yaxley-Lennon, dierovanie migranta na talianskej ulici a odkazy na "fenomén znásilnenia džihádu".

youtube

Služba YouTube uviedla, že verí v slobodu prejavu, ale zároveň má povinnosť chrániť divákov pred "hanlivým a znevažujúcim" obsahom.
Rozhodnutie prichádza deň po tom, ako služba YouTube odstránila inzeráty proti islamskej skupine Británie prvýkrát z jej stránok a uviedla, že porušujú pravidlá reklamy, ktoré zakazujú "nenávisť, neznášanlivosť alebo diskrimináciu".
Prvý predstaviteľ v Británii uviedol: "Británia prvá v súčasnosti žaluje v Belfaste Facebook na politickú diskrimináciu. Po vyriešení tohto prípadu vo februári začneme konanie proti YouTube za politicky motivovanú cenzúru."

Skupina kampane Hope Not Hate povedala, že spoločnosti sociálnych médií boli "príliš pomalé", keď reagovali na správy nenávistných prejavov.
"Lennon a ostatní v krajnej pravici sú úplne závislí na platformách sociálnych médií a crowdfundingu, aby ich kazety boli plné," povedal.
V novembri spoločnosť PayPal oznámila, že už nebude spracúvať platby za pána Robinsona a tvrdí, že porušil svoju politiku o prijateľnom použití.
V máji sa pán Robinson, 35, uväznil za pohŕdanie súdom. 13-mesačná veta vyvolala sériu #freetommy protestov. Toto odsúdenie bolo neskôr zrušené po procesných obavách.

notebook

Prípad bol teraz postúpený generálnemu prokurátorovi.
V marci 2018 bol pán Robinson zakázaný z Twitteru. Rozumie sa, že jeho účet bol pozastavený kvôli prelomeniu jeho "nenávistnej politiky správania".